BSR51. (Gezocht)
door Laurens48711, 16-07-2013, 21:36 (4243 dagen geleden)
Zoals de titel al zegt ben ik zoek naar een aantal BSR51 darlington klein signaal transistortjes.
Ze werden oa gebruikt in de voortrappen van de Philips SQ4 versterkers maar verder schijn ik ze nergens tegen te komen.
Dus als er iemand nog een partijtje tegen een leuke prijs heeft liggen dan ben ik geinteresseerd.
BSR51.
door soundman2 , Wouw, 17-07-2013, 12:35 (4242 dagen geleden) @ Laurens48711
Zoals de titel al zegt ben ik zoek naar een aantal BSR51 darlington klein signaal transistortjes.
Ze werden oa gebruikt in de voortrappen van de Philips SQ4 versterkers maar verder schijn ik ze nergens tegen te komen.
Dus als er iemand nog een partijtje tegen een leuke prijs heeft liggen dan ben ik geinteresseerd.
Ik mag gerust zeggen, dat ik alle ins en outs van SQ4 ken, omdat ik ze al bijna 40 jaar gebruik en ook meegewerkt heb aan de produktie in NL. De transtor die je vraagt herken ik niet, Philips gebruikte wel BSX, maar niet in SQ4.
Over welk model gaat het?
Soundman2
BSR51.
door Laurens48711, 17-07-2013, 14:48 (4242 dagen geleden) @ soundman2
Hoi Henk,
Oh dat is erg jammer, en dat verbaast me dan wel. Ik heb hier een LBB1140/46 liggen en in het boekje staat het volgende:
Ook op die betreffende insteekprintjes zit een BSR transistortje dus hoe dat dan komt zou ik ook niet weten.
BSR51.
door soundman2 , Wouw, 17-07-2013, 17:45 (4242 dagen geleden) @ Laurens48711
Gewijzigd door soundman2, 17-07-2013, 18:12
Hoi Henk,
Oh dat is erg jammer, en dat verbaast me dan wel. Ik heb hier een LBB1140/46 liggen en in het boekje staat het volgende:
Ook op die betreffende insteekprintjes zit een BSR transistortje dus hoe dat dan komt zou ik ook niet weten.
Wellicht ben ik wat te snel geweest en ook nog misleid, door de configuratie darlington. In de schema's die ik heb en ook in die van jou is het symbool niet van een darlington.
Er is geen speld tussen te krijgen.
De modules die in de pro gebruikssituatie gebruikt worden zijn de LBB1145/03 en /43. De laatste heeft fantoomspanning mogelijkheid voor microfoons en hebben een symmetrietrafo aan boord. Ze zijn te gebruiken voor microfoon en lijnsignalen. De twee modules in jouw schema zijn in principe voor asymmetrische leidingen en in de installatiewereld praktisch alleen bruikbaar voor zeer korte leidingen.
De darlingtontransistor is alleen een toevoeging om condensatormicrofoons te kunnen gebruiken, waarvan de voorversterker in de microfoon gevoed wordt door de microfoonkabel. Voor niet professionele toepassingen heb je de spanning niet nodig en voor asymmetrisch aangesloten dynamische microfooncapsules, kan dat ook nog eens einde verhaal betekenen, omdat er DC door de spreekspoel loopt.
Ik heb in mijn werkzame leven de modules nimmer gebruikt en ook nooit gerepareerd. Daarom herkende ik de transistor ook niet. In de SQ4 versterkers zelf en ook in de ingebouwde mixer komt hij niet voor.
Ik weet niet wat het probleem is met jouw modules, maar in de lijnstand of RIAA stand doet de transistor helemaal niet mee. In de microfoonstand heb je de transistor voor een dynamische microfoon niet nodig. Oorspronkelijk zijn het de modules LBB1145/01 en /02 geweest zonder fantoom, te gebruiken in de Versterkers zonder fantoom mogelijkheid. Daar zat de transistor dus ook niet op. Later hadden die versterkers /43 achter het typeno en mogelijkheid voor fantoomvoeding..
Nogmaals ik was dus wat te voorbarig, waarom heb ik proberen uit te leggen.
Overigens komt de LBB1140/46 als typenummer in mijn arsenaal en docu niet voor. Ik ga eens uitzoeken wat het is. Ook in de SQ4 module range zie ik het typenr niet.
Het is naturlijk altijd mogelijk, dat een NO van Philips zelf modules heeft gebouwd. Dat gebeurde wel meer. Bij Philips Hamburg, werden modules gebouwd, die in het normale programma niet voorkwamen, zoals bijv een vier-toon attentiesignaalgenerator.
Ook de typenummers met VN ervoor was een produktie van de NO Nederland (NO=nationale organisatie). Als een NO van mening was dat er extra toepassingen nodig waren, dan lieten ze dat gewoon lokaal produceren.
Soundman2
Edit:
De 1140/46, en de voorloper LBB1140/06, is het mengpaneel wat in de SQ4 mengversterkers werd gebouwd. De mixer was ook als los typenummer leverbaar, compleet met pluggen paneel, maar zonder voeding. De /46 is geschikt voor modules met fantoomvoeding.
BSR51.
door Laurens48711, 17-07-2013, 18:49 (4242 dagen geleden) @ soundman2
Klopt helemaal. Mijn omschrijving "voortrapjes" was ook niet erg handig gekozen natuurlijk, zeker omdat ze alleen de fantoomvoeding stabiliseren.
Er is niks stuk aan mijn versterkers, maar ik zoek voor een nog zelf te bouwen projectje een leuke transistor en omdat ik uiteraard graag iets aparts wil maken en ik dit tegenkwam wil ik mijn geluk eens beproeven en kijken of iemand me er aan kan helpen.
Overigens staat er geen symbooltje van een darlington, maar de BSR51 is dat toch zeker wel, althans volgens de tabellen en de datasheet dus dat is dan weer niet gelukkig gekozen van Philips.
Nogmaals, ik zoek dus alleen een stel van deze darlingtons voor een nog te bouwen projectje en niet uit reparatieoogpunt, anders had ik er wel iets anders in gezet.
Maar toch verbaas je je over hoe vaak een omroep/100 V systeem ongebalanceerd is aangesloten. Tenminste, al de systemen die ik tegenkom zijn stuk voor stuk ongebalanceerd. Niet dat daar iets mis mee is, want grote lengten kabel kom ik er ook niet bij tegen, evenmin gebalanceerde apparatuur die erop aangesloten is.
Voor die enkele keer dat je moet komen voor een storing in de microfoonlijn blijkt het meestal een inmiddels brakke DIN plug te zijn en niet de ongebalanceerdheid.
Zelf maak ik trouwens wel steevast gebalanceerde verbindingen, maar dat is voor de klant wel een stuk duurder.
BSR51.
door Hans PA0H , Apeldoorn, 19-07-2013, 18:35 (4240 dagen geleden) @ Laurens48711
Stel dat je ze niet kan krijgen. dan kun je toch ook de schakeling narekenen om te beoordelen of die grote steroomversteking noodzakelijk is of dat het ook wel met een gewoon torretje kan.
groeten , Hans PA0H
BSR51.
door Laurens48711, 19-07-2013, 18:46 (4240 dagen geleden) @ Hans PA0H
Klopt, maar ik wil voor een zelfbouw projectje gewoon voor de lol exotische componenten gebruiken die je niet veel tegenkomt, daarom ben ik op zoek naar dit transistortje.
BSR51.
door Lonny, 17-07-2013, 18:57 (4242 dagen geleden) @ soundman2
Beste Soundman2
Omdat ik deze tor ook niet kende even de data opzoeken...
En ja toch een darlington, maar met ingebouwde weerstand en protection diode
Indien enkel gebruikt op de voeding is deze wel te vervangen door twee afzonderlijke torren in darlington cofiguratie
Met vriendelijke groeten,
Marc Chaerle
BSR51.
door Maurice
, Dordrecht, 18-07-2013, 16:21 (4241 dagen geleden) @ Lonny
De vraag is dan of de org BSR51's wel echt defect zijn.
Het meet altijd even wat anders dan een gewone Tr.
Ook mijn Jeager boek geeft aan 1:1 vervanger de BC879
Dat is de pootjes kloppen ook.
De 51 is de 80V versie van de 50.
De BSR50 Si-N-Darl+Di S,60V,1A,0,8W,350MHz,B>2000
S=Schakelaar
BSR51.
door Laurens48711, 19-07-2013, 18:47 (4240 dagen geleden) @ Maurice
Ze zijn niet defect.
Ik zoek ze ook niet ter reparatie, maar puur omdat het aparte transistortjes zijn.
BSR51.
door hennie1944, 17-07-2013, 16:10 (4242 dagen geleden) @ Laurens48711
laurens,volgens mijn jaeger gids is de vervanger de BC879. hennie1944
BSR61 heb ik liggen
door Leo Snoeren
, Dongen, 19-07-2013, 13:50 (4240 dagen geleden) @ Laurens48711
Gewijzigd door Leo Snoeren, 19-07-2013, 14:42
Hoi Laurens,
Ik heb wel enkele bsr61 transistors liggen, nieuw... Geen idee of dat hetzelfde is, maar als je er wat aan hebt dan hoor ik het wel van je....
Groeten, Leo
--
Met vriendelijke groet,
Leo Snoeren
https://www.rrd.link/ (onder constructie)
leosnoeren(apenslingertje)freedom.nl
BSR61 heb ik liggen
door Maurice
, Dordrecht, 19-07-2013, 17:20 (4240 dagen geleden) @ Leo Snoeren
Leo is het P-type
de tegen hanger van de 51 welke de N is.
BSR61 heb ik liggen
door Laurens48711, 19-07-2013, 18:48 (4240 dagen geleden) @ Maurice
Inderdaad de 61 is de PNP versie, maar ook die zijn welkom.
Ik zal je een PM sturen Leo, alvast bedankt!
BSR51.
door Huub P †
, Krommenie, 19-07-2013, 20:24 (4240 dagen geleden) @ Laurens48711
Hier is nog een laatste BSR50 te koop, misschien ben je daar ook mee geholpen.
https://www.astelectronica.nl/AstCatalog/Detail.php?Article=101756&name=BSR50&SiteLanguag...
--
Vriendelijke groet,
Huub Peters
Vintage Electronica
BSR51.
door wilnijv, 13-09-2014, 18:28 (3819 dagen geleden) @ Laurens48711
Hallo Laurens,
Was naar de data sheet aan het zoeken, daar ik nog een paar van deze schakel torren had liggen.
Niet veel hoor, en wil ze ook niet graag missen.
Ze werden destijds bij Philips vooral gebruikt als digitale schakel torren.
Voor op de PLC printen als ISCOS MIOS en VME printen.
Hopelijk heb je hier wat aan, nu zou ik nu een N Mosfet nemen in een nieuw ontwerp, en geen oud en niet meer geproduceerde tor.
Groeten Willem