Inlegvel Pionier bouwdoos (Algemeen)

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 09:18 (1 dag en 21 uur geleden)

In 1966, als 10 jarig jongetje, kreeg ik een Pionier 1 bouwdoos van mijn vader. Dat radiootje heb ik later weer opnieuw opgebouwd.

Via MP kocht ik vorige week alle onderdelen plus behuizing van een Pionier 2. De doos was er niet meer bij, dus heb ik daar een replica van gemaakt. Het spul moet natuurlijk wel een beetje leuk gepresenteerd kunnen worden. Dit is het geworden:

[image]

Wie deze bouwdozen kent ziet meteen dat het gele inlegvel boven het pertinax 'gaatjesplaatje' ontbreekt. Dat ziet er zo uit:

[image]

Kan iemand mij blij maken met een scan daarvan? Eventueel via een pm? Dan kan ik die afdrukken en op de juiste plek leggen. Of was dat inlegvel geplakt? Dat herinner ik me niet meer. En mocht iemand ook nog een scan van een transistordoosje uit die tijd hebben dan zou dat natuurlijk de kers op de taart betekenen.

Inlegvel Pionier bouwdoos

door gbr @, 05-08-2025, 10:41 (1 dag en 20 uur geleden) @ Herm Willems

ik heb je een pm gestuurd, René

Inlegvel Pionier bouwdoos

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 10:46 (1 dag en 20 uur geleden) @ gbr

Bedankt René, ik heb daar zojuist al op gereageerd!

Inlegvel Pionier bouwdoos

door Maurice ⌂ @, Dordrecht, 05-08-2025, 18:11 (1 dag en 12 uur geleden) @ Herm Willems

Leuk gedaan.
En dan nu ook deksel er voor knippen.

Bij print shop kunnen ze vast wel op van alles printen.
Vel hard karton laten printen en dan uitknippen vouwen en plakken.

Inlegvel Pionier bouwdoos

door Ben ⌂ @, Waddinxveen, 05-08-2025, 18:56 (1 dag en 12 uur geleden) @ Herm Willems

Die kers op de taart heb ik hier wel maar welke type is het denk je?.
Groet, Ben

[image]

Inlegvel Pionier bouwdoos

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 20:53 (1 dag en 10 uur geleden) @ Maurice

Dankjewel Maurice, komt goed. Als het tekstvel er in zit plaats ik er hier een foto van.

Inlegvel Pionier bouwdoos

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 20:59 (1 dag en 9 uur geleden) @ Ben

Hi Ben, dit is het kastje voor een Pionier II. Dat kun je zien aan de twee gaten op de voorzijde. Een voor de varco, en een voor de potmeter. De I heeft maar één gat. Het (originele!) kastje van mijn II zat overigens bij de onderdelen, was vergeten het ook op de foto te zetten.

Gevonden!

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 21:01 (1 dag en 9 uur geleden) @ Herm Willems

Lijkt Overtoom wel! Zo snel ging het. René heeft mij aan een mooie scan geholpen. (nogmaals dank René!) Als hij klaar is plaats ik hier nog wel een foto van het eindresultaat.

PS:

door Herm Willems @, Maastricht, 05-08-2025, 21:03 (1 dag en 9 uur geleden) @ Maurice

Een originele bovenkant van de doos heb ik al een paar jaar liggen, dus die moeite kan ik mij gelukkig besparen. :)

Het eindresultaat

door Herm Willems @, Maastricht, 06-08-2025, 13:06 (17 uur en 51 minuten geleden) @ Herm Willems

Beste mensen, bij deze het eindresultaat. Nogmaals heel veel dank aan René voor de mooie scan van het gele inlegvel!

[image]

Het eindresultaat

door gbr @, 06-08-2025, 15:29 (15 uur en 28 minuten geleden) @ Herm Willems
Gewijzigd door gbr, 06-08-2025, 15:35

Hallo Herm, graag gedaan.

Ziet er mooi uit!! En snel gefixed!!

Maar ik mis de 2X OC13 transistoren (al dan niet in doosje) en de 1x OA79 (al dan niet in doosje). Misschien liggen ze in de doos maar ik zie ze niet.
ie
Groet, René

Het eindresultaat

door Gerard in Zeist ⌂ @, Zeist, 06-08-2025, 15:40 (15 uur en 16 minuten geleden) @ gbr

Hallo Herm, graag gedaan.

Ziet er mooi uit!! En snel gefixed!!

Maar ik mis de 2X OC13 transistoren (al dan niet in doosje) en de 1x OA79 (al dan niet in doosje). Misschien liggen ze in de doos maar ik zie ze niet.
ie
Groet, René

Vakje rechtsonder, bovenkant daarvan in de schaduw.

Ga je nu de Pionier in elkaar zetten, Herm?

Het eindresultaat

door Herm Willems @, Maastricht, 06-08-2025, 19:15 (11 uur en 41 minuten geleden) @ gbr

Dankjewel René,

Ja, ze liggen idd in de doos, het vakje rechtsonder. In een plastic zakje, daarom kun je ze op de foto niet zo goed zien.
Die doosjes hoop ik nog eens te vinden. Helaas liggen die niet meer voor het oprapen. Maar... de aanhouder wint!

Radiogroet,

Herm

Het eindresultaat

door Herm Willems @, Maastricht, 06-08-2025, 19:25 (11 uur en 31 minuten geleden) @ Gerard in Zeist

Goed gezien Gerard, het plastic zakje bemoeilijkt het herkennen.

Nee, ik ga hem niet bouwen. Gebouwd vind je ze al bijna niet meer, maar ongebouwd in de doos al helemaal niet. Dus ik laat het zo. Nu heb ik weer het beeld dat ik in 1966 (10 jaar) zag toen ik de Pionier I van mijn vader kreeg. Ik herinner me nog goed dat ik erg teleurgesteld was. Een radiobouwdoos waar bijna niets in zat. Ik kon me niet voorstellen dat het mogelijk was om daar een radio mee te bouwen. De Granada die wij thuis hadden. Dát was een radio. Maar... het dingetje deed het. Het moet rond carnavalstijd zijn geweest, want het eerste wat ik door het oortelefoontje hoorde was: Mien waar is mijn feestneus, van Toon Hermans.

Het eindresultaat

door Henk Boeijink @, Zevenaar, 06-08-2025, 20:33 (10 uur en 23 minuten geleden) @ Herm Willems

Dag Herm,

Is dit wat? De transistoren moet ik ook nog ergens hebben liggen.

Mvg, Henk

[image]

Het eindresultaat

door Herm Willems @, Maastricht, 06-08-2025, 22:12 (8 uur en 44 minuten geleden) @ Henk Boeijink

Dat is zeker interessant Henk, ik stuur je zo even een mail.

Het eindresultaat

door ruudam @, Utrecht, 07-08-2025, 03:35 (3 uur en 21 minuten geleden) @ Herm Willems

Was dat ook in Maastricht?
Dan zou het wel eens de steunzender Hulsberg op 188 meter geweest kunnen zijn.

powered by my little forum