geesten in een cassette (Toestel of techniek)

door kabuto @, 10-03-2026, 15:49 (5 uur en 11 minuten geleden)

Ik heb een 'nieuwe' cassette gekocht, een rockcompilatie genaamd 'Shine too':
- verzegeld, jaar 1995
- goede platenmaatschappij (Polygram TV)
- van een grote winkel (niet van een particulier)

Tussen de nummers kan ik een vaag signaal van het volgende nummer horen...
Ik bedoel: in de pauze tussen de nummers is er een zeer zwak (-40 dB) signaal van het volgende nummer...

Ik denk dat de verklaring is: na zo vele jaren opgeslagen te zijn, zijn de magnetische deeltjes van de band van de ene lus naar de andere verschoven... heb ik gelijk, wat denk jij?

(sorry voor de vertaling, ik gebruik een online vertaler)

Bedankt, groeten uit Spanje!


[image]

geesten in een cassette

door kris ⌂ @, Gent, België, 10-03-2026, 16:07 (4 uur en 53 minuten geleden) @ kabuto

dat "doordrukken" van de ene laag naar de andere is normaal. (hoeveel hangt af van de tapedikte). Je moet er geen 40 jaar op wachten. Als je een opname maakt, hoor je bij het afspelen meteen dit doordrukken net voor het nr begint.

geesten in een cassette

door soundman2 @, Wouw, 10-03-2026, 17:50 (3 uur en 11 minuten geleden) @ kris

Klopt,dat verschijnsel doordrukken komt ook voor bij normale tapes, vooral de longplay versies op 18cm reels, die tape is dunner,
Het zijn evenwel geen deeltjes die overspringen, zoals TS vermoed, maar gewoon deeltjes die in de nabijheid van een gemagnetiseerd bandgedeelte eveneneens gemagnetiseerd worden.

powered by my little forum