Instelbare zelfinductie Popupspoel (Algemeen)

door loek @, Exloo (Drenthe), 01-03-2026, 14:50 (2 uur en 46 minuten geleden) @ Maurice

Hallo Maurice,

Het verbaas me steeds weer dat jij nog zoveel kennis hebt van deze techniek.
Dit is dan wel het transistorforum maar er is bijna niemand meer die nog kennis heeft van bijvoorbeeld de analoge draaggolf transmissie.

Je moet je voorstellen Eerst 4 kanalen moduleren analoog dan weer 4 van deze groepen moduleren naar een hogere groep, etc. En dat alles met buizen tussen de ruimtes in de kanalen ongeveer 20 Hz zaten piloot tonen en ook signaleringen-tonen waar de tarief informatie en andere zaken in gemoduleerd waren. De piloot tonen diende voor foutlokalisatie. En dat alles met buizen en zeer stabiel kristal gestuurd.


Het gekke is dat van deze analoge techniek bijna niets in detail te vinden is op internet. Wel zie je op beurzen nog steeds de bekende EF6 buis met PTT er op.

Ik heb in PTT ruimte gestaan waarbij in rekken honderden EF6 buizen aan het werk waren.
rekken vol met gloeistroom transformatoren.

Later kregen we in het bedrijf wel problemen met al die verschillende technieken. Je had op een gegeven moment de nog zeer oude analoge techniek in dienst maar ook de moderne digitale technieken zoals PDH/SDH/straalvervindig en glasvezel technieken. Een medewerker moest toch met al die technieken kunnen omgaan. Het afbouwen van een oude techniek ging moeizaam omdat er nog altijd klanten opzaten met speciale diensten.


Met vriendelijke groet,

Loek


Complete draad:

 RSS Feed van berichtenreeks

powered by my little forum